top of page

TEST SHARP

HISTORIA PREMIER HELMETS

Premier Helmets to firma oryginalnie założona w roku 1956 w Kalifornii w USA, natomiast w roku 1987 została przeniesiona do Włoch, gdzie do tej pory ręcznie wytwarzają swoje produkty.  Do produkcji kasków wykorzystują innowacyjną technologię , przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa. Od zawsze związani ze sportem motorowym wspierali takie legendy jak Debbie Lawler (pierwsza kobieta zajmująca się stuntem), Troy Bayliss oraz Phil Read - legenda Moto GP. Poza aspektami technicznymi, przykładają ogromną wagę do wyglądu swoich kasków. Dzięki tym wszystkim aspektom Premier Helmets jawi się jako jeden z liderów wśród producentów kasków motocyklowych.

FILOZOFIA PREMIER HELMETS

Opierając się o ponad 60 letnie doświadczenie, innowacyjne badania i wykorzystanie zaawansowanej technologii - Premier Helmets to międzynarodowy lider w produkcji kasków motocyklowych. Włoska pasja, wzornictwo i dbałość o detale doprowadziła do globalnego sukcesu. Kaski Premier Helmets to maksymalne bezpieczeństwo i esencja stylu.

BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ

Nieprzerwanie, od ponad 60 lat Premier Helmets to marka związana bezpośrednio ze sportem, a to niesie za sobą wykorzystanie najnowocześniejszej technologii do produkcji wszystkich produktów. Maksymalna ochrona i bezpieczeńswo to pierwszy z aspektów na który stawia.

Wszystkie modele posiadają europejską ceryfikację ECE 22.06 i bez problemu pozwalają legalnie poruszać się po międzynarodowych drogach. Przed uzyskaniem certyfiaktu ECE wszystkie produkty poddawane są rygorystycznytm testom.

 

Część produktów ze sportowej kolekcji została wykonana z termoplastycznego materiału, natomiast cała seria vintage i ich skorupy to połączenie Dyneemy, Carbonu, Aramidu (DCA) oraz żywicy epoksydowej. Najlepszą rekomendacją kasków jest test SHARP,

w którym kask z serii Trophy uzyskał 4 gwiazdki (na 5) w testach zderzeniowych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych kasków na rynku.

 

Badania, produkcja i stała kontrola jakości są naszą gwarancją bezpieczeństwa i długotrwałej wydajności kasków.

CERTYFIKACJA

Dzięki zastosowaniu systemu jakości ISO, kaski nieprzerwanie są doskonalone. Podczas procesu produkcyjnego certyfikowane laboratorium przeprowadza testy prototypów na każdym pojedynczym komponencie (skorupa, tkanina, paski podbródkowe), w celu uzyskania certyfikatu ECE 22.06 i spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Każdy kask Premier Helmets jest zwieńczeniem wszystkich tych elementów, zawsze gwarantując najwyższy standard jakości przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, podczas której zaplanowano również wiele okresowych kontroli, spełniających wszystkie wymagania nowej normy ISO 9001: 2008.

 

Po wielu latach badań i testach przeprowadzonych podczas ponad 60-letniego doświadczenia zgodnie stwierdzają, że każdy pojedynczy kask musi być opracowany z uwzględnieniem jego właściowści fizycznych i technicznych. To jest powód dla którego Premier Helmets inwestuje tak wiele czasu i wysiłku w badania i rozwój, zwłaszcza jeśli chodzi o opracowanie innowacyjnych materiałów, takich jak nowy TVC (TITANIUM-VECTRAN-CARBON).

 

Z tego powodu każdy kask Premier Helmets posiada w sobie różne gęstości, aby zagwarantować odpowiednią amortyzację wstrząsów w każdym punkcie obudowy.

bottom of page